Tırnak Sağlığı İçin Güncel Bilgiler

Tırnak Sağlığı İçin Güncel Bilgiler

Siz bayanlar.. Asırlar süresince kendinizi güzelleştirme yerine gösterdiğiniz hassasiyet, yeryüzünde yaşayan tüm canlılar için ibret alınması şart olan bir vaziyet. Narin ellerinizin daha çarpıcı gözükmesi için tırnaklarınıza duyduğunuz alaka başlı başına bir sanat! Güzellik kategorisi altında paylaştığımız tüm konularda da söz ettiğimiz gibi; güzel olmak için ilk olarak sıhhatli olmak gerekir. Göze çarpıcı mükemmellikte tırnaklara sahip olmak istiyorsanız şayet, öncelikle sıhhatli tırnaklara sahip olmalısınız. Bu konu konusunda www.Esram.NET çalışanları olarak siz sevgili bayanların sahip olması gereken bilgileri dünya dahilinde akademik bir araştırma yaparak sizlerle paylaşıyoruz.. Tırnaklarınız sıhhatinizin göstergesidir. Çoklukla pembe renkli tırnaklarınız olduğunda sıhhatli olduğu kabul edilir. Eğer tırnak dokunuzda değişmeler varsa bu; vücudunuzun sıhhat, mineral ve vitamin itibariyle yavaş çalıştığı mananına gelir. Tırnak sağlığınıza dikkat ettiğiniz sürece hem mükemmel parmak uçlarına sahip olabilir hem de bu durum size vücudunuzda ters giden rastgele bir şeyi gösterebilir. Genelde tırnaklarınıza sağlık göstergeleri olarak bakmasanızda, güzel gözükmeleri için ihtiyaç duyulan gayreti harcamaya çalışıyorsunuz.
Sağlıklı tırnaklara sahip olmak istiyorsanız, öncelikle sağlıklı beslenmelisiniz. perhizinize meyve-sebze, yumurta, balık, fındık gibi besinleri kesinlikle ilave etmelisiniz. Bunların yanısıra birazdan size vereceğimiz besinler tırnaklarınızın sağlığı için vazgeçilmez olup mutlaka not almanızı öneriyoruz. Kuşkonmaz, kahverengi pirinç ve yumurta. Gelelim hayat tarzınıza, yaşam tarzının tırnaklarınızın bakımı, sağlığı ve güzel görünümü için ehemmiyetliliği tartışılmaz.
Mükemmel görünümlü tırnaklar için ipuçları :
*Perhizinize kalsiyum ve çinko dahil edin. Şeker ve içkisi azaltın.
*Tırnaklarınızı netlikle koparmayın, kaldırmayın.
*Isırmamanızı ve yememenizi söylemeye gerek duymasakda aslında, siz yinede bunu yapmayın! lakin kendinizi durduramıyorsanız, acı tırnak cilaları bu alışkanlık için hal çaresi olabilir.
*İblis tırnağını netlikle çekmeyin. Dokuya zarar vermeden tırnakmakası ile net.
*Protein ve vitamin alımını arttırarak, doymuş yağ alımını azaltın.
*Ellerinizi veya bacaklarınızı losyonladığınız vakit tırnaklar üzerini çok az bir losyon ile ovalayın.
*Süt ürünlerini azaltın.
*Düzenli tırnak törpüsü kullanın.
Sağlıklı ve güzel tırnaklara sahip olmak için yüzde yüz bir salona gitmek zorunda değilsiniz. Kendi hanenizde düzenli ve sistematik bir bakım yaparak istediğiniz güzellikte tırnaklara sahip olabilirsiniz. Unutmamalısınız ki bu bakıma evvela el ve ayak temizliğinden başlamalısınız.Tırnaklarınız da kendiniz gibi narin ve egzotik görünsün..

Yafta tırnak bakımı tırnak tırnak hastalıkları törpü kadın tırnağı bakımlı tırnaklar tırnak törpüsü tırnak sıhhati iblis tırnağı bakımsız tırnaklar