Mercan Taşının Özellikleri ve Faydaları

Mercan taşının özellikleri ve faydaları.

Şifalı doğal taşlar içinde en güzellerinden bir tanesi de Mercan taşıdır. Rengini veren ton renk skalasında ki en hoş ve modası geçmeyen renk çeşitlerinden birisidir. Ekran soluk Ve baygın bir kavuniçi olarak tanımlayabileceğimiz mercan rengi Mercan taşının şifası dışında cazip kılan özelliklerinden bir tanesidir. Avustralya kıyıları ve Japonya kıyıları başta olmak üzere dünyanın çeşitli yerlerinde çıkarılır. Bağcı yahut Koral olarak da anılan Mercan Taşı doğal taşlar içinde en alımlı ve gözalıcı türlerden birisidir ve mercan taşı olarak adlandırılsa da aslında denizde yaşayan bir omurgasız canlı türüdür. bunu sümercanlar yumuşak Mercanlar kendi Mercanlar ve gerçek Mercanlar gibi türleri vardır. Nadir olarak görülen Mercan ticari amaçlı kullanılır ve piyasaya sürülür. Tesbihin takı yapımında kullanılan Mercan türü ise su altı dünyasında yaşayan omurgasız Mercan poliplerinin meydana getirdiği iskelet yapıya verilen addır. Nar şeklinde yaşayan polipler büyük yayıldıkça Mercan çeşitleri oluşur.

İskeletlerin binlerce sene belli bir bölgede toplandığında da mercan kayalıkları meydana gelir. Mercan suyun içindeyken yumuşak, karaya çıkartılıp kurutulduğunda ise katı özellik gösterir. Sudan oluşan katılaşmış Mercan saat daha çok tesbih yapımında kullanılır. Doğal mercandan işlenerek yapılan tespih görünüm olarak ahşabı Mısır ve serttir. Bir diğer özelliği de lekeli ve pütürlü olmasıdır.Sonradan düzeltilmiş yani sahte olabilir. Parlak olan varsa sonradan boyanmış olabilir. En gözde ve beğenilen Türk kırmızı olandır. Mercan da vardır ama makbul olanı kırmızı türüdür. Cam kullanılarak yapılan takı ve süsleme eşyaları İsa tespihler daha fazla tercih edilir. Kırmızı Mercan kullanılarak yapılan takı ve süsleme eşyaları ile tesbihler daha fazla tercih edilir. Taşının yapısı gereği canlandırıcı etkisi vardır. Bu sebeple Mercan tesbihler çok tercih edilir.  Ağaç dalı, çimen ve yelpaze görünümde olan çeşitleri de vardır. Kendine has kırmızı pembe ve beyaz renkli şunda mor siyah ve sarı renklerde olabilmektedir. Benli ve çizgili mercanlarda vardır. Mercan verse kahverengiye dönük sarı renk dedim. cama benzer bir görüntü verirler. Mercan denizde bitki misali biter ve çiçek bahçesine benzer. Taş gibi serttir. Yüzeye çıkıp karada kolundan diye başlayan Mercanlar zaman içinde kuruyup katılaşırlar. Mercanlarda katılaşmış haldeki Mercanlar. kışın en belirgin özelliği dayanıklı olması. Zeki orjinal Mercan Taşı, utançtan ticari olarak faydalanmak isteyenler beyaz renkte mercanları kırmızı boyayarak satabilmektedir. parlatılır ateşlendiğinde. olabilir bu da onun gerçek Mercan olduğunun kanıtıdır. şu asitleri ısıya karşı son derece duyarlı olduğundan kişi merdane üzerinde taşıdığı renginde atma meydana gelebilir.
Mercan taşının faydaları nelerdir
dua bir şifalı taşlar ve pek çok sağlık sorununa iyi gelir.
çocuklarından kalp rahatsızlıklarına kadar birçok konuda tedaviye destek günü bulunan Mercan Taşı sedef hastalığına da iyi gelmektedir.
kalp ve damar hastalıklarında Kalbi koruyan ve damarları güçlendiren bir etkiye sahiptir.
Ben de çalışması ve sağlığının korunmasında oldukça etkilidir ruhsal durumu düzenleyen bir etkisi vardır kişinin toplum içinde Sağlıklı iletişim kurabilmesini ve etrafına pozitif enerji vermesini sağlar.
Mercan Taşı taşıyan kişi daha net kararlar alabilir ve özgüveni daha da belirgin hale gelebilir.
sağlığın muhafaza edilmesine yardımcı olur Mercan Taşı onu üzerinde taşıyan kişiye Manevi anlamda güç ve cesaret verir onu kullanan kişinin konsantrasyon yeteneğini artırır millet düzenleyici etki yapar.
Kızıl hastalığının olumsuzluklarından koruyan bir taş olduğu da söylenebilir.
Ercan taşımak doğumun kolayca gerçekleşmesini ve Bebeğin sağlıklı gelişmesi ve yardımcı olduğu da söylenmektedir.
konulan Mercan taşının çocukların sağlıklı büyümesi ve zihinsel gelişimlerini sağlıklı bir şekilde tamamlanmasını sağladığı bilinmektedir.
sindirim ve bağışıklık sistemi üzerinde de iyileştirici etkisi olduğu bilinmektedir.
mide ve karaciğerdeki kan yapan hücreleri etkilediği dolaşım bozukluğu ile ilgili rahatsızlıklara kan hastalıklarına çeşitli enfeksiyonlara ve yüksek tansiyona iyi geldiği dolaşımını güçlendirdiği Kadınlarda adet dönemi sıkıntılarını azalttığı cinsel isteksizlik ve kısırlık gibi sorunlara iyi geldiği söylenmektedir.
Mercan taşının sevgilisiyle buna bağlı ilişkileri güçlendirdiği bilinmektedir.
Aşırı kıskanç ve negatif düşünceli insanların etkisinden kurulu da bilinmektedir.
nazar ve olumsuz enerjilere karşı daha hassas olan kişilerin boyunlarında kırmızı yahut siyah Mercan taşımaları önerilir.
şu an enerjisini kök çakrada oluşturur kırmızı Mercan kişiye yaşam enerjisi verir.
duyguları ve gereksinimleri engelleyen blokajları kırar.
ülkelerin basıncını mercan taşı ile azaltmak mümkündür.
hatlar kişide huzur güven ve memnuniyet duyguları geçirmiş kırmızı mercanı Ara ara dinlendirmek gerekir.
Gülfer Tuzla yıkanması gerekir Deniz suyunda da bekletilebilir Mercan Adası Deniz suyunda yeniden güç toplar.
imza gece vakitlerinde bekletmek daha doğru olacaktır.
aile içinde ve Arkadaşlar arasında saygının pekiştirilmesi nedir Faydalı olduğu bilinmektedir.
Ayrıca kişinin atacağı adımlar da bilinçli ve kararlı olmasını olumsuz yargılamaları karşı daha dirençli ve güçlü olmasını sağlar.
düşündüğü işte onaylanmama korkusunu giderir ve kişiye cesaret verir.
zıtlaşma yaşanan durumlarda kişiye kararlılık verir.
etkilidir konsantrasyon eksikliğini giderir.
şu özelliklerinden faydalanmak için mercan kolye Mercan bileklik Mercan tesbih gibi takılar ve aksesuarlar kullanılabilir taşın etkisini gösterebilmesi için çıplak tene temas etmesi gerekir…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir