IKEA’dan çocuklu evler için dekorasyon önerileri

IKEA'dan çocuklu evler için dekorasyon önerileri
IKEA’dan çocuklu aileleri için dekorasyon önerileri geldi. İşte salonunuzdan banyonuza çocukla ailelerin hayatını renklendirecek öneriler…

Oyuncakları toplamak eğlenceye dönüşsün: Çocuklar bazen oyuna dalıp oyuncaklarını evin her köşesine yayabilir, sonra da yeni bir oyuna başlamanın heyecanıyla toplamayı unutabilirler. Eğer çocuklarınızın odasında IKEA ’nın renkli ve eğlenceli depolama çözümlerine yer verirseniz oyuncakları toplamak da dağıtmak kadar eğlenceli olabilir. Aynı zaman da oyuncaklarını çeşitlerine göre ayırabilir ve kutuları da etiketleyerek kendine göre bir düzen sağlayabilir.

Tüm çocuklar uykuya dalmadan önce anne-babalarından keyifli bir hikaye dinlemek isterler. Bu nedenle çocukların odalarında rahat ve keyifli alanlar yaratmak son derece önem taşır. Aman dikkat, böyle bir odada çocuğunuzdan önce uyuyakalırsanız şaşırmayın…

1520254369-d9yX.jpg

Çocukların hayal güçleri bir hayli geniştir. Zamanla kendi odalarına sığmaz, evin hemen her köşesine yayılma eğilimi gösterirler… Örneğin; siz bir salon görürsünüz onlarsa hayal ettikleri her şeyi… Geometrik desenli bir halı onlar için mükemmel bir seksek alanı olabilir ya da sizin yorgunluğunuzu alan bir koltuk onlar için eğlenceli bir saklanma alanı… Dolayısıyla size düşen, evde çocuğunuzun hayal gücünü desteklemek ve dekorasyondan güvenliğe bazı önemli noktalara dikkat etmektir.

1520254369-YOx2.jpg

IKEA, pratik ve fonksiyonel çözümleriyle hem çocuğunuzun evin her köşesini güvenle kullanabilmesini sağlıyor, hem de hayal gücünün gelişmesine yardımcı oluyor. Evde çocuğunuzla birlikte geçireceğiniz zamanı daha keyifli hale getirmek için IKEA ’nın salondan mutfağa, banyodan antreye kadar bazı önerileri var…

1520254368-GfUN.jpg

Pencere önünü ona ayırın: Çocuğunuza keyifli bir oyun ortamı yaratmak için pencere önünü ona ayırmaya ne dersiniz? Ahşap bankları yan yana dizin, altlarına sepetleri ve tabureleri yerleştirin. İşte çocuğunuz için yepyeni bir boyama ve oyun köşesi hazırladınız bile…

1520254373-IB56.jpg

Salonda yalnızca ona ait alanlar yaratın: Çocuğunuz hem sizinle birlikte olsun, hem de kendi başına oyun oynayabilsin istiyorsanız salonunuzda IKEA’nın FLISAT ve STUVA ürün aileleriyle pratik çözümler yaratabilirsiniz. Örneğin; STUVA saklama ünitesi ile üçlü kanepenin arkasında bir çalışma alanı yaratabilir, FLISAT masa ve taburelerini oyun alanı olarak kullanabilirsiniz. Tekerlekli kutularla da oynarken dağıttığı eşyaları eğlenerek toplamasını sağlayabilirsiniz

1520254368-q4HU.jpg

Çocuk mobilyalarını salonunuza taşıyın: IKEA’nın STUVA saklama ünitelerini TV sehpası olarak kullanmak, hem çocukların oyuncaklarını saklayabilecekleri bir alan oluşturmak, hem de üzerinde minderle onlara özel bir köşe yaratmak adına pratik bir fikir. FLISAT çocuk masası ise orta sehpa olarak kullanılabilir. Böylece gerektiğinde orta sehpanız, içindeki TROFAST saklama kutularından çıkan oyuncaklar ve resim malzemeleri ile kolayca oyuna yer açabilir ve oyun bittiğinde depolama çözümü olarak kullanılabilir.

1520254371-MtR8.jpg

Dolaplarınızı paylaşın: Her zaman çocuklara ait mobilyaları salona taşımanıza gerek yok, bazen de varolan mobilyaları çocukların ihtiyaçlarına göre yeniden düzenleyebilirsiniz. Duvar dolaplarının çocuklar için en ulaşılabilir olanlarını, oyuncakları ve hikaye kitapları için çocuklarınıza ayırabilir, yüksek kapaklı bölmeleri ise kırılabilecek özel eşyalarınız için kullanabilirsiniz. IKEA’nın KALLAX raf ünitesi, ek modülleriyle sunduğu çoklu kullanım imkanıyla bu konuda iyi bir çözüm.

1520254372-acbv.jpg

Özgürce oyun oynamalarını kolaylaştırın: Salonunuzu dayanıklı, yıkanabilir kumaşlı ve güvenli ürünlerle dekore ettiğinizde çocuklarınıza özgürce oynayacakları bir alan hazırlamış olursunuz. Örneğin, IKEA’nın KVISTBRO saklama bölmeli orta sehpası, yuvarlak hatları ile güvenli bir oyun ortamı sağlarken, saklama bölmesi ile çocukların eşyaları için ekstra alan yaratıyor.

1520254373-4pnN.jpg

Mutfakta da birlikte olmanın tadını çıkarın!: IKEA ’nın ailenin tüm bireylerini mutfakta buluşturacak önerileri de var… Örneğin; DUKTIG ailesiyle siz yemeğinizi hazırlarken çocuğunuz da kendi mutfağında yemek hazırlayabilir… Mutfakta yemek yaparken sizi izlemesi için, tezgaha yetişmesine yardımcı olacak basamaklı bir tabureyi mutlaka elinizin altında bulundurmalısınız.

1520254370-urWL.jpg

Avrupa ’nın en sıkı güvenlik testlerine tabi tutulan ve her zaman bu konuda ‘sıfır tolerans ’ politikası izleyen IKEA ’nın renkli sofra aksesuarları ise çocuklara yemek yerken renkli bir dünya sunacaktır.

1520254370-COW5.jpg

Banyoda herkese göre yer var… Banyoda çocukların da rahatça hareket edebilmelerine,kendi kendilerine günlük ihtiyaçlarını giderebilmelerine yardımcı olmak için yapacağınız küçük değişimler banyonuza yenilik katabilir. Mevcut banyonuza bir de bu gözle yeniden bakarak, IKEA ’nınçocuklu yaşama yönelik pratik banyo düzenleme önerilerinden ilham alabilirsiniz.

Örneğin yan yana iki lavabo sayesinde çocuğunuzla birlikte diş fırçalamayı, el yıkamayı eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. Lavaboya kolayca erişebilmesi için FÖRSIKTIG çocuk basamağı ile ellerini kendi başlarına kolayca yıkayabilmeleri çok iyi bir fikir.Farklı yüksekliklerdeki aynalar sayesinde sabahları anne makyajını yaparken ufaklık saçlarını tarayabilir.

1520254369-QjpX.jpg

Antrede çocuğunuza özel bir alan yaratın: Antrede ve hatta evin koridorlarında da onlara uygun birkaç ufak değişiklik yapabilirsiniz. Örneğin, kırılmayan malzemeden üretilmiş DRÖMMARE aynayı çocukların güvenliği için tercih edebilirsiniz. FLISAT askılar, tekerlekli kutular ve MAMMUT tabureler ile onların ayakkabıları, giyecekleri ve diğer eşyaları için ekstra yer açabilir, kendi kendilerine giyinebilecekleri bir ortam yaratabilirsiniz.

1520254371-5FQv.jpg