Porselen Makyaj Nedir?

Porselen Makyaj Nedir? sorusunun cevabını arayacağız. Hakikaten Porselen Makyaj Nedir? Kim çıkarmış bunu bakalım…

Porselen Makyaj Nedir?
Porselen Makyaj Nedir?

Cildimizin muhteşem görünmesini sağlayabilmenin anahtarı tabii ki doğru makyaj malzemeleriyle ortaya çıkartılan kusursuz bir ten makyajında! Kusursuz ten makyajı denilince de çoğumuzun aklına hemen porselen makyaj geliyor. Aynı porselen bebekler gibi, pürüzsüz bir ten görünümüne kavuşmaksa aslında o kadar da zor değil. Önemli olan bazı ipuçlarını bilmek!

Sen de katılacağın özel bir davette porselen makyajı kendin yapmak istersen, aşağıdaki rehberimize mutlaka göz gezdirmeni öneririz!

Porselen makyaj nedir?

Porselen Makyaj
Porselen Makyaj

Genelde akne, sivilce izi, leke gibi cilt sorunlarını ve pürüzlerini gizlemek isteyenlere, gelin makyajında sık sık kullanılan porselen makyajı, fotoğraf çektireceğin zamanlarda ya da özel davetler de kullanabilirsin. Hatta sık televizyona çıkan, kırmızı halı etkinliklerinde boy gösteren ünlü yıldızlar da porselen makyajın nimetlerinden faydalanıyor!

Aslında doğru makyaj malzemelerini kullanarak evde de yapılabilecek porselen makyajı kısacası cildinin pürüzsüz görünmesini istediğin zaman kullanabilirsin.

Porselen makyaj hangi makyaj malzemeleriyle yapılır? 

 

Porselen makyajı elde etmek için mutlaka bir makyaj bazına, ten rengine uygun fondötene, transparan pudraya, ten renginden 1 veya 2 ton açık renkte kapatıcıya, şeftali tonlarında allığa ihtiyacın var. Özellikle gece makyajında kullanılacaksa göz makyajının da yoğun olması için takma kirpik etkili bir maskara, siyah eyeliner, göz makyajı bazına ve dudakların için de göz makyajın koyuysa nude, açıksa da kırmızı, bordo gibi rujlara ihtiyacın var.

Porselen makyajda dikkat edilmesi gerekenler

Porselen makyaj tercih edeceğin zaman özellikle gece makyajında kullanmaya özen göstermeni öneririz çünkü gündüz makyajında yoğun yerine daha doğal görünen makyajları kullanmalısın. Ayrıca makyajını yapmaya başlamadan önce cildini iyice temizlediğinden ve nemlendirdiğinden emin olmalısın. Makyajını temizlerken de porselen makyaj biraz yoğun formda bir makyaj olduğu için iyice temizleyip, gözeneklerini makyaj kalıntılarından arındırmayı sakın unutma!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir