Düğün Gününüzde Asla Yapmamanız Gerekenler

Düğün gününüzde normal olarak stresti ve heyecanlı olacaksınız. Lakin bu stres ve heyecanın verdiği ataklarla yanlış hareketlerde bulunabilirsiniz. Fakat rahat olun. Bunlardan sizi korumak için Esram.net burada.

Düğününüzde yapmamanız gerekenler

Düğününüz hayatınızın en önemli günlerinden biri. Yıllarca hayalini kurduğunuz ve uzun zamandır planladığınız o gün, mutlu olduğunuz kadar stresli olmanız da doğal. Ancak bu stresin kararlarınızı etkilemesine ve düğününüzü mahvetmesine izin vermemelisiniz. Farkında bile olmadan yaptığınız hareketler ya da sizi sevimli gelen bazı şeyler düğününüzde problem çıkarabilir.

1 – Hastag Oluşturmak

Son zamanlarda çiftler arasında oldukça popüler olan düğün hasthag’i oluşturmak ilk bakışta çok sevimli gelse de pek doğru değil. #salihamurtazawedding şeklinde bir hasthag oluşturup sosyal medyada düğününüzden paylaşımlar yapılmasını isteyebilirsiniz. Ancak bunu yaptığınızda düğün boyunca, gözlerini ellerindeki telefondan alamayan konuklarınız olacak. Emin olun konuklarınızın dans edip eğlenmek yerine, kim sosyal medyada en güzel paylaşımı yapmış yarışına girmesini istemezsiniz. Ayrıca gelinin de düğün boyunca elinde telefonla paylaşımları kontrol etmesi pek doğru değil.

2 – Uzak bir mekan seçmek

Düğününüzü istediğiniz yerde yapmak elbette hakkınız. Ancak yurt içinde bir tatil beldesinde ya da yurt dışında yapacağınız bir düğüne herkesin katılmasını bekleyemezsiniz. Çoğu insan senede sadece bir kez tatil yapabiliyor ve bunu sizin düğününüze denk getirmek istememelerini anlayışla karşılamalısınız. Aileniz ve çok yakınlarınız dışında kimsenin sizin için böyle bir fedakarlık yapması gerekmiyor. Bu yüzden de kalabalık bir düğün istiyorsanız düğününüzü herkesin rahatlıkla gelebileceği bir yerde yapmalısınız.

3 – Kıyafet değiştirmek

Yine son zamanların trendi düğünde kıyafet değiştirmek, en özel gününüzü kabusa çevirebilir. Belki düğünün yapılacağı mekana giderken beyaz ve daha sade bir elbise giyip orada gelinliğinizi giymeniz anlaşılabilir. Ancak törenden sonra tekrar gelinlik değiştirmekten hatta bu durumu abartmaktan kaçınmalısınız. Hem konuklarınız gelinin sürekli ortadan kaybolmasına anlam veremeyecek hem de siz fazladan yorulacaksınız. Unutmayın ki bu sizin düğününüz moda şovu değil.

4 – Dans gösterisi

Gelinle damadın ilk dansı oldukça özel bir an. Bu anı ölümsüz bir hale getirmek istemeniz ve önceden hazırlanmanız doğal. Ancak bu hazırlığı abartıp konuklarınıza uzun bir dans gösterisi yapmanıza gerek yok. Çevrenizdekiler sizi ne kadar sevseler de bitmek bilmeyen dansınız sırasında tüm düşündükleri “yemeğe ne zaman geçeceğiz?” olacak. Ayrıca daha düğünün başından yorulacaksınız. Bunun yerine basit ve sade bir dansla açılışı yapmayı deneyin.

5 – Yanlış zaman seçmek

Aynı mekan seçiminde olduğu gibi zaman seçiminde de sadece kendinizi değil konuklarınızı da düşünmeniz gerekiyor. Düğün için size özel bir tarihi planlayabilirsiniz, ancak bu tarih hafta içi bir güne denk geliyorsa herkesin katılamayacağını ya da konuklarınızın erken ayrılabileceğini bilmeniz gerekiyor. Herkesin rahatlıkla katılabileceği bir gün seçmeniz ya da tarih konusunda netseniz az kişinin katıldığı bir düğün planlamanız daha iyi olabilir.

6 – Çok ağır makyaj yapmak

Birçok gelinin düğünde yaptığı en büyük hatalardan biri de abartılı makyaj yapmak. Günlük yaşamınızda dumanlı gözler, koyu renk rujlar ya da kırmızı ojeler size gerçekten yakışıyor olabilir. Ancak beyaz bir gelinliğin içindeyken abartılı makyaj sizi tahmin ettiğiniz kadar güzel göstermez. Düğününüzde daha doğal tonlarda bir makyaj tercih etmenizde fayda var. Zaten tüm gözler sizin üstünüzde olacağı için daha fazlasına ihtiyacınız olmayacak. Düğün makyajında 5 büyük hata! başlıklı yazımız bu konuda size rehber olabilir.

7 – Damadı Unutmak

Düğüne hazırlık süreci özellikle gelinler için oldukça stresli olabiliyor. Aynı şekilde düğün gününüzde de her şeyin mükemmel olması için çabalamanıza rağmen çıkan aksilikler sinirlerinizi bozabilir. Bu durum çiftler arasında tartışmalara neden olabildiği gibi zaman zaman gelinin damadı unutmasıyla da sonuçlanabiliyor. Bu günü yıllardır hayal ettiğinizi ve sizin için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Ancak bu sadece sizin gününüz değil ve ancak eşiniz yanınızdayken anlamlı olabilecek bir gün. Bunu aklınızda tutmanızda ve her konuda onun da fikrini almanızda fayda var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir