2018 Kış Olimpiyatları saat kaçta, hangi kanalda? Google’dan yeni dodle

2018 Kış Olimpiyatları

Kış Olimpiyatları için geri sayım başladı. 25 Şubat’ta kadar devam edecek olimpiyatlara 95 ülkeden 2900 sporcunun katılması bekleniyor. Google ve Facebook’un da anımsatmada bulunduğu 2018 Kış Olimpiyatları’na Türkiye’den de 8 kişi katılacak. Peki 2018 Kış Olimpiyatları saat kaçta, hangi kanalda yayınlanacak? İşte tüm dünyanın gözünün çevrildiği Kış Olimpiyatları’na ait ayrıntılar!

2018 Kış Olimpiyatları, Google’ın eğlenceli doodle tasarımı ile bir sefer daha anımsadıldı. Tanınmış arama motorunun kış oyunlarının 1. Gününe özel doodle tasarımına tıklayan kullanıcılar, Kış Olimpiyatları konusunda bilgilere tek bir sayfadan erişebiliyor. Güney Kore’nin PyeongChang şehirinin hane sahipliği yapacağı 23. Kış Olimpiyat Oyunları, bugün bakımından başlıyor. Peki Türkiye’deki 8 sporcunun da bulunacağı 2018 Kış Olimpiyatları ne vakte kadar devam edecek, olimpiyatlar saat kaçta, hangi kanaldan izlenebilecek?

Pyeongchang 2018 Kış Olimpiyat Oyunları hangi kanalda yayımlanacak?

Heyecanla beklenen Pyeongchang 2018 Kış Olimpiyatları Türkiye saati ile 14.00’da başlayacak olan 2018 Kış Olimpiyatları TRT Spor kanalından canlı olarak yayınlanacak.

Fatih Arda İpçioğlu elemeleri geçemedi

2018 Kış Olimpiyat Oyunları 9-25 Şubat 2018 tarihleri arasında Güney Kore’nin Pyeongchang, Gangneung ve Jeongseon bölgelerşbde tertip edecek. Kış Olimpiyatlarının bitirmesinin hemen peşinden 9-18 Mart 2018 tarihlerinde ise 2018 Paralimpik Kış Oyunları tertip edecek. Olimpiyatlarda 95 ülkeden 2900 sporcunun katılması bekleniyor. Oyunlarda 7 dalda 15 kış sporu yer alacak.

Kayakla atlamada mücadele eden ulusal sporcu Fatih Arda İpçioğlu, 79 metrelik atlayış ve 68,2 puanla normal tepe elemelerini geçemedi. Milli sporcu Fatih Arda İpçioğlu, 2018 Kış Olimpiyat Oyunları’nda normal tepe ferdi elemelerini geçemedi.

Kayakla atlamada mücadele eden 20 yaşında olan Fatih Arda İpçioğlu, Güney Kore’nin PyeongChang şehrinde tertip eden oyunlarda, erkekler normal tepe bireysel elemelerinde piste çıktı. Türkiye’yi bu kategoride olimpiyatlarda temsil eden ilk sporcu olarak tarihe geçen Fatih Arda, 79 metrelik atlayış ve 68,2 puanla 57 yarışmacı arasında son sırada bulundu.

Elemelerde Alman Andreas Wellinger 103 metre atlayış ve 133,5 puanla doruğa yerleşirken, Polonyalı Kamil Stoch 104 metre atlayış ve 131,7 puanla ikinci, yurttaşı Dawid Kubacki 104,5 metre atlayış ve 129,6 puanla üçüncü oldu.

Toplam 50 sporcunun yarışacağı erkekler normal tepe bireysel kategorisinde final mücadelesi 10 Şubat Cumartesi günü yapılacak.

Kış Olimpiyatları için 15 bin yumurta!

Güney Kore’de tertip eden Kış Olimpiyatları’na katılan Norveç takımının idaresi, atletler için mahalli bir süpermarketten hata sonucu 15,000 yumurta sipariş etti.

Google Çeviri’yi kullanan Norveç Olimpiyat takımı yetkilileri, Korece verdikleri siparişte 1,500 yumurta yerine yanlışlıkla 15,000 bin yumurta aldıklarını dile getirdi.

Norveç takımının aşçısı Stale Johansen, Norveç gazetesi Aftenposten’e izahında 13,500 yumurtayı geri göndermeyi muvaffak olduklarını söyledi.

BBC Kore Servisi’nden basın mensubu David Cann, Kore’nin değişik bir sayma sistemi olduğunu ve yazım hatasının da buna katkı sağlamış olabileceğini belirtti.

Norveç olimpiyat kurulunun başkanı Tore Ovrebo, Pyeongchang şehrindeki medya toplantısında “Siparişlerde fazladan bir sıfır vardı. Başka bir deyişle 1,500, 15,000 oldu. Büyütülecek bir vaziyet yok” diye konuştu. Norveç Kış Olimpiyatları’na 109 sporcu gönderdi.

Kış Olimpiyatlarında AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ temcsilcileriyle görüşmeyeceğiz

Deniz Kılınç / İstanbul, 8 Şubat (DHA) Kuzey Kore Dışişleri Bakanı Jo Yong Sam, Kış Olimpiyatlarında AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ yetkilileriyle müzakere niyetlerinin olmadığını söyledi.

Kuzey Kore devlet medyası KCNA’da yer alan habere göre, Bakan Jo Yong Sam, Kuzey Kore Olimpiyat delegesinin Güney Korede tertip edecek olan Kış Olimpiyatlarında AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ temsilcileriyle müzakere niyetinde olmadığını söyledi.

Jo Yong Sam, Açıkça konuşmak gerekirse, Güney Korede bulunduğumuz müddet süresince AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ yetkilileriyle görüşmeyeceğiz. Kurulumuzun Güney Kore ziyareti, sadece olimpiyat oyunlarına katılmak ve etkinliğin başarısına şahit olmaktır dedi.

Kış Olimpiyatlarındaki delegeyi yönetecek olan AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Başkan Yardımcısı Mike Pence geçen günlerde, Güney Kore ziyareti boyunca Kuzey Kore yetkilileriyle görüşme ihtimali bulunduğunu söylemişti. Lakin Kuzey Kore yetkililerinin izahından bir gün sonra Pence, Kuzey Kore hükümetinin devam ettirdiği nükleer ve balistik füze çalışmalarına reaksiyon olarak yeni yaptırımlar uygulanacağını söyledi.

Pence, Japonya ziyareti esnasında konuyla alakalı, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’nin yakın bir vakitte Kuzey Koreye şu ana kadarki en zorlu ve en saldırgan ekonomik yaptırımları uygulayacağını izah ediyorum. Kuzey Koreyi, nükleer ve balistik füze programlarını bittirene kadar yalıtmaya devam edeceğiz diye konuştu.

2018 PyeongChang Kış Olimpiyatları

Japon Noriaki Kasai, kış olimpiyatlarına 8’inci sefer katılarak bu alanda yeni rekorun sahibi olacak. 2018 PyeongChang Kış Olimpiyatları’nda kayakla atlama dalında yarışmaya hazırlanan Japon Noriaki Kasai, oyunlara 8’inci sefer katılarak rekor kıracak.

Japonya hesabına kayakla atlamada yarışacak 6 erkek sporcu arasında yer alan 45 yaşında olan Kasai, kariyerinde 8’inci sefer kış olimpiyatlarına katılarak rekoru paylaştığı luge disiplininde yarışan Rus Albert Demchenko’yu geçecek. Olimpiyatın açılış merasiminde Japonya hesabına bayrak taşıyacak Kasai, kıracağı rekordan memnuniyet duyduğunu belirterek, “Asıl emelim ise önceden kazanamadığım altın madalyayı ele geçirmek. PyeongChang’da bu yüzden yarışıyorum.” dedi.

Albertville’de tertip eden 1992 Kış Olimpiyatları’ndan başlayarak tüm oyunlara katılan Kasai, bu süreçte iki gümüş ve bronz madalya ele geçirmişti.

6 Haziran 1972 tarihinde dünyaya gelen Kasai’nin kış olimpiyatlarına katılan en yaşlı sporcu unvanını ele geçirmesi için bir müddet daha beklemesi gerekiyor. 58 yaşında İsveç Curling Takımı ile 1924 Kış Olimpiyatları’nda gümüş madalya kazanan Carl August Kronlund, oyunlara katılan en yaşlı sporcu unvanını elinde bulunduruyor.

ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.