2012 Tırnak Bakım Önerisi

2012 Tırnak Bakım Önerisi

Değerli okurlarımız; Tırnaklarımızın bakımını yaparken dikkat edeceğimiz ehemmiyetli hususlar vardır bunlardan bazılarını siz değerli okurlarımızla paylaşacağız. Bu 7 yolla hem tırnaklarınıza doğru bakım yapacak hemde bakım sonrasında uzun bir müddet savunma altına alacaksınız. Tırnak bakımı insan hayatında bazı kişinin önem verdiği kimininse yalnızca tırnak kesiminden ibaret olan bakım tarzıdır. Oysa tırnak bakımı insan sıhhatini tehdit eden mikropları barındıran önem vermediğinde hastalığa sebep olan ve de el ve ayak görünümünü etkileyen fiziki bozukluklarında başlıca sebeplerindendir. Bakımlı tırnaklara kavuşmak için kesinlikle bir kuaföre veyahut güzellik merkezine gidip saatler harcamanıza gerek yok. Kısa müddette daha temiz ve sıhhatli tırnaklara hanenizde kendi uygulayacağınız bakımla sahip olabilirsiniz. Hem parasal hemde içsel değerlerinizi savunmuş olursunuz. Unutmamalıyızki tutacağımız herşey ellerimizden geçer. İşte size söz ettiğimiz 7 yolla tırnak bakımı. Esram.net her vakit sizinle…

1 – Bakımlı tırnaklara kavuşmak için kesinlikle bir kuaföre veyahut güzellik merkezine gidip saatler harcamanıza gerek yok. Önce, ellerinizi sıcak suyla ve bol sabunla yıkayın. Bir fırçayla tırnaklarınızı fırçalayın. Tırnak çevreninde oluşan, kutikül denilen, ölü cildi tırnağınıza doğru iterek işleme başlayın. Şayet çok fazla kutikül varsa, küçük makas yardımıyla onları temizleyin. Daha sonra tırnaklarınızı istediğiniz boyda net.
2 – Tırnaklarınız sarı ve donuk mı görünüyor? Bir limonu ikiye net ve tırnaklarınızı limonla ovalayın. Kısa müddette farkı göreceksiniz.
3 Ojeyi temizlemek, sürmekten daha zor olabilir. Pamuk ve aseton her vakit yardımcıdır fakat biraz da hünerli olmalısınız. Bilhassa koyu renk ojeleri tırnağınızın kenarlarından başlayarak dışa doğru silin. Ojenizin altına parlatıcı sürmek de işinizi kolaylaştırır.
4 – Tırnağınız ivedi kırılıyorsa veyahut çok zor uzuyorsa, mineral ve protein alımınızı artırmalısınız. Bilhassa yaz aylarında bolca su tüketmelisiniz. Ayrı olarak tırnaklarınızı hep aynı istikamete doğru, yumuşak bir törpüyle törpülemelisiniz.
5 – Tırnaklarınızı törpüledikten sonra, nemlendirici bir kremle ellerinize ve tırnaklarınıza masaj yapın. Dilerseniz oje de sürebilirsiniz. Hepsi bu kadar. Ama ayda en az bir kez kuaföre gidip, manikür yaptırmanın hem size hem de tırnaklarınıza iyi geleceğini de söyleyelim.
6 – Tırnaklarınıza ayda en az birkaç gün oje sürmeyin. Tırnaklarınız soluk alsın. Tırnaklarınıza oje sürmediğiniz zamanlar, Hindistan cevizi yağı sürebilirsiniz. Daha sıhhatli görüneceklerdir.
7 – Kendinize ait, kaliteli bir manikür takımınız mutlaka olsun. Güzellik merkezinde ya da kuaförde manikür yaptırıyor olsanız dahi, onlardan size ait olan takımı kullanmalarını isteyin. Böylelikle rastgele bir hastalığa yakalanma rizikonundan kendinizi savunursunuz.

Yafta tırnak bakımı tırnak bakımı nasıl yapılmalı? Ayak Bakımı tırnak törpüle tarifleri el ve tırnak bakımı